Zvládneš to i TY – REŽIM

23.3. 2020Lucie Dvořáková587x

Proč zavést pravidelný režim?

Doba je plná nejistot. Nevíme jak dlouho bude tato nová situace trvat a jaké následky přinese. Podmínky pro fungování našich životů se mění každou hodinou. Pravidelná rutina je osvědčený nástroj používaný i ve válce. Psychika se má čeho chytnout. Zklidní se.

„Zvýšíš  si pocit jistoty v nejisté době.“

Jaké jsou výhody pravidelného režimu? 

  • Větší psychická síla
  • Posilněný pocitjistoty
  • Silnější imunita
  • Více energie

Jak na něj?

Základem všeho je rámec (viz obrázek) – pravidelný spánek, hygiena, pravidelná strava a mezi tím střídání doby odpočinku a aktivity. Budete mít ze sebe lepší pocit než celý den jenom proflákat.

Chápu, že pro mnohé z nás není nyní jednoduché sladit všechny naše nové role (učitelka, kuchařka, družinářka) s naší prací, proto zapojte do vytváření vašeho režimu i děti a druhou polovičku. Sepište si:

Jaké povinnosti na Vás čekají. 

Co můžete dělat společně.

Kdo s čím může pomoc.

Budete mít inspiraci, čím dobu aktivity naplnit. 

Může se stát, že Váš partner má silný odpor k režimu (např.: následek přísné výchovy)  NENUŤTE HO! Je dospělý, ale zkuste se s ním domluvit na pár pravidlech např.: kdy kdo dohlíží na děti. Připravte mu klidně i činnost, kterou s dětmi má dělat. Nekontrolujte. Oceňte to, i když výsledek nebude podle Vašich představ.

ZVLÁDNEŠ TO I TY!

Tip na konec: Za každý den se odměňte – teplá vana, pár stránek z knížky, telefon s kamarádkou… cokoliv, co Tě pohladí.

Jsem akreditovaná koučka. Vystudovala jsem Právo ve veřejné správa. Vystudovala jsem Mezinárodní podnikání. 8 let jsem prožila v nemoci a hledání cesty s ní. Vím, co je to máma samoživitelka. Vím, co je to manželství. Vím, co je to mateřská a rodičovská dovolená. Vím, co je to být zaměstnaná máma na plný úvazek. Vím, co je to být žena. Vím, co je to snít. Vím, co je to být máma. Vím, co je to vážná nemoc. Vím jak důležité je zázemí.
Komentáře