Zvládneš to i TY! – zrekapituluj si život

30.3. 2020Lucie Dvořáková836x

Koronavirus tě nutí k zamyšlení a novému nasměřování v Tvém životě. Hlavní cíl máme v téhle situaci všichni stejný:

Zůstat zdravý a zabránit šíření koronaviru 

Ale pořád jsi to TY! Žiješ a kráčíš životem hlavně ty sama. 

Síla MYSLI je jedna z věcí, co má velký vliv na tvoji IMUNITU. Čím silnější mysl máš, tím Tvá obranyschopnost lépe funguje. 

Na čem můžeš i nyní určitě máknout? Na SOBĚ SAMÉ

Mám pro Tebe návrh. Udělej si rekapitulaci ve svém životě. Zabere Ti to přibližně hodinu a potřebuješ k tomu tužku, 2 pastelky a papír. 

Tady je návod na techniku MOST, která má velikou oblibu u mých klientek.

1) Načrtni si most (obrázek níže), který má 7 pilířů. U paty každého pilíře napiš 0, lávku označ 10. Pilíře pojmenuj:

  • ZDRAVÍ
  • DUCHOVNO
  • SPOLEČNOST
  • FINANCE
  • VOLNÝ ČAS
  • PRÁCE
  • VZTAHY

TOHLE JE MOST TVÉHO ŽIVOTA, po kterém kráčíš. DRŽÍ HO RŮZNÉ PILÍŘE. KAŹDÝ Z NICH MÁ V TVÉM ŽIVOTĚ NENAHRADITELNÉ MÍSTO. KDYŽ SE TI JEDNA OBLAST ZHROUTÍ, OSTATNÍ PILÍŘE TVŮJ ŽIVOT I NADÁLE PODRŽÍ.  

2) Každý pilíř znázorňuje stupnici Tvojí spokojenosti v určité životní oblasti. Do každého pilíře vyznač, jak moc jsi spokojená. Čím víc si spokojená,tím víc je pilíř naplněn (použij pastelky) a je pevnější.

2) Jak se nyní cítíš v každé životní oblasti? 

3) Popiš svoji ideální představu v daných oblastech a vyznač si, jak by se Tvůj pilíř naplnil. Napiš, co pro to musíš udělat.

4) Urči si priority! Na čem začneš pracovat jako první? Můžeš vše ovlivnit? Co pro to uděláš? 

ZVLÁDNEŠ TO I TY! Spolu to zvládneme.

Lucie

P.S.: Potřebuješ-li si popovídat, doléhá na Tebe úzkost, strach, cítíš obavy nebo znáš někoho, kdo tyto pocity prožívá.  Sdílej dále můj kontakt.  Ozvi se mi! Večer standardně od 18:30 do 21:00 mám vyhrazené pro telefony a komunikaci přes různé aplikace (chápu, že dneska je pro mnohé luxus mít trochu soukromí pro klidný hovor). Ve výjimečných případech i přes den. Vśe je zcela zdarma. Děkuji

SPOLU TO ZVLÁDNEME! 

Jsem akreditovaná koučka. Vystudovala jsem Právo ve veřejné správa. Vystudovala jsem Mezinárodní podnikání. 8 let jsem prožila v nemoci a hledání cesty s ní. Vím, co je to máma samoživitelka. Vím, co je to manželství. Vím, co je to mateřská a rodičovská dovolená. Vím, co je to být zaměstnaná máma na plný úvazek. Vím, co je to být žena. Vím, co je to snít. Vím, co je to být máma. Vím, co je to vážná nemoc. Vím jak důležité je zázemí.
Komentáře