Zvládneš to i TY!

22.3. 2020Lucie Dvořáková236x

Co se vlastně v nás děje?

Strach, panika, úzkost, obava z budoucnosti… negativní emoce, které naše tělo dostávají do tzv. stresové osy ( vysvětleno v kostce: procesy v těle uvolní hormony, které spustí reakci těla tzv. „boj – útěk – zmrznutí“). Více se můžeš dozvědět: zde.

Díky tomu si více myjeme ruce, nosíme roušky, dodržujeme nařízení a děláme ostatní opatření.

Je důležité si uvědomit, co je nyní náš nejvyšší cíl:

Přežít ve zdraví a zastavit šíření koronaviru.  

S dlouhodobého hlediska má vysoká míra stresu negativní dopad na naše tělo i psychiku. Zamrznutí nás může úplně ochromit. Naše původní cíle a sny neplatí. Je nám to líto. Hledáme viníky, vytváříme teorie, filozofujeme, ale tím nikomu nepomůžeme. Jenom zabíjíme náš drahocenný čas.

Jsme podráždění, bojíme se o naši budoucnost. Nevíme jak dál. Zatím máme do budoucna mnoho neznámých.

Je přirozené tyhle pocity vnímat v této náročné době, ale je důležité naučit se s nimi pracovat. Nenechat se nimi úplně paralyzovat. 

Vytvořila jsem pro Vás praktický seriál ZVLÁDNEŠ TO I TY!  Návody jak tohle náročné období zvládnout po psychické stránce – práce s myslí, strachem, stresem, úzkostí, odražení se ode dne.

Dneska jsem pro Vás připravila přehled (viz obrázek) základních bodů jak si udržet zdravou psychiku. V příštích dnech si jednotlivé body rozebereme.

Všem přeji hlavně to zdraví, vnitřní sílu a neutuchající víru.

ZVLÁDNEŠ TO I TY!

Jsem akreditovaná koučka. Vystudovala jsem Právo ve veřejné správa. Vystudovala jsem Mezinárodní podnikání. 8 let jsem prožila v nemoci a hledání cesty s ní. Vím, co je to máma samoživitelka. Vím, co je to manželství. Vím, co je to mateřská a rodičovská dovolená. Vím, co je to být zaměstnaná máma na plný úvazek. Vím, co je to být žena. Vím, co je to snít. Vím, co je to být máma. Vím, co je to vážná nemoc. Vím jak důležité je zázemí.
Komentáře